Human Sexuality……………………………7

दोस्रो विश्वयुद्ध पछि

ब्लूमिंगटन स्थित इन्दिअना विश्वविद्यालयमा अल्फ्रेड किन्सेले सन् १९४७मा यौन अनुसन्धान सम्बन्धि इन्स्तित्युत स्थापना गरे !अहिले यो यौन ,लिंग,र प्रजनन सम्बन्धि अनुसन्धानका लागि किनसे इन्स्तितुत का नामले विख्यात छ !
सन् १९५० मा कुर्ट फ्रांड नामक एक अस्त्रियन नागरिकले चेकोस्लोभाकियामा पुरुस यौनांगको उत्तेजनाको मात्रा मापन गर्दछ ! फ्रान्दले समलैंगीक्ताको बारेमा विद्यमान बिभिन्न भ्रम चिर्न यो संयन्त्रलाई प्रयोग गरे ! यो संयन्त्र अझै पनि यौन अपराधको अनुसन्धानको क्षेत्रमा प्रयोग हुन्छ !
सन् १९५७मा यौनिकताको बैज्ञानिक अध्ययन सम्बन्धि समाजको स्थापना गारियो !सन् १९६६ र १९७०मा मास्टर्स र जोह्न्सनले क्रमश मानवीय यौनिक प्रतिक्रिया र मानविय यौनिक कमजोरी नामक आफ्ना प्रकाशनहरु सार्बजनिक गरे !

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s